روز جهانی دویدن

روز جهانی دویدن توی روز اول ماه ژوئن 2016 برگزار شد. تو این روز بیش از 2.5 میلیون دونده از 177 کشور مختلف شرکت کردند و حدود 9.2 میلیون مایل هم دویدند. این رویداد هر ساله به صورت منظم در جهان تکرار میشه.

هدف این روز اینه که همه افراد رو به حرکت وادار کنه تا فعال‌تر بشن و نه تنها از فواید دویدن برای سلامت جسمانی بهره ببرند بلکه از فواید سلامت روانی مثل کاهش اضطراب و حس اعتماد به نفس هم استفاده کنند.

روز جهانی دویدن
Global Running Run

دویدن میلیون‌ها کودک به بخش بزرگی از روز جهانی دویدن تبدیل شده و هدفش اینه که بیش از یک میلیون کودک از سراسر جهان تو اون شرکت کنند.
اونها امیدوارند که الهام بخش نسل‌های آینده برای سالم موندن باشند.

روز جهانی دویدن تو سال 2020 به دلیل همه‌گیری جهانی COVID-19 چالش برانگیزتر شد. با توقف بعضی از رویدادهای فیزیکی و به دلیل توصیه‌های فاصله‌گذاری اجتماعی، بسیاری از دونده‌ها تو این چالش به صورت مجازی شرکت کردند.

اگه به دنبال ایجاد انگیزه دویدن در بین نزدیکان خودتون هستید، روز جهانی دویدن فرصت مناسبیه تا بتونه جامعه بزرگی از دونده‌ها رو دور هم جمع کنه.

تو این چالش چه اتفاقی می افته!

چالش روز چهارشنبه ۱۱ خرداد ساعت ۶ صبح شروع میشه و تا ۱۱ شب ادامه داره …..
نکته اول: همه کسانی که بتونن ۲ ساعت پشت سر هم (در مجموع ۱۰ کیلومتر) رو به پایان برسونن فینیشر محسوب میشوند.

زمانبندی چالش:

در هر ساعت 5 ‌کیلومتر میدویم، بعد از تموم کردن ۲۰ کیلومتر،۲ ساعت استراحت میکنیم.

۹-۱۰

۸-۹

۷-۸

۶-۷

بعد از دو ساعت استراحت، برای 20 کیلومتر بعدی آماده میشیم. بعد از 4 ساعت، در مجموع 40 کیلومتر دویدیم. دوباره 2 ساعت استراحت میکنیم.

۱۵-۱۶

۱۴-۱۵

۱۳-۱۴

۱۲-۱۳

حالا وقتشه 5 ساعت اخر رو بدویم و 65 کیلومتر روبه اتمام برسونیم.

۲۲-۲۳

۲۱-۲۲

۲۰-۲۱

۱۹-۲۰

۱۸-۱۹

Global Running Run

افتتاح جاده سلامتی ایران مال

در این رویداد، جاده سلامتی مجموعه ایران مال با حضور 900 نفر از ورزشکاران تهران کلاب افتتاح شد. دوندگان مسیر 6 کیلومتری را درون مجموعه و جاده سلامتی آن که بر روی بام ایران مال قرار دارد دویدند. در انتهای رویداد دو، به هنگام پذیرایی مختصری که از دوندگان صورت گرفت، برنامه های مختلفی نیز اجرا شد. این رویداد با حضور وزیر ورزش، رئیس اداره ورزش های همگانی وزارت ورزش، مدیران و مسئولین ایران مال همراه بود.

افتتاح جاده سلامتی ایران مال

از حال خوب تا حس مهر

سال نو مبارک

ممنون که من رو اسکن کردید، من یه چالشم! چالش از حال خوب تا حس مهر. اگر شما هم میخواید حالتون خوب بشه و این حال خوب رو با مهربونی به بقیه منتقل کنید ادامه بدید.

اول از همه باید حال خودمون خوب بشه تا بتونیم حال بقیه رو خوب کنیم. برای همین باید یه مسافت 6 کیلومتری رو از اینجا تا چک پوینت بعدی مطابق مسیر بدوید و برگردید، یعنی مجموعا 12 کیلومتر. میتونید مسیر رو پیاده روی کنید و یا با دوچرخه طی کنید.

 

بعد از این که حالتون خوب شد، وقتشه این حس بی نظیر رو همراه مهربونیتون با بقیه شریک بشید. میگین با کی؟ چطوری آخه؟ ما بهتون میگیم!

توی این روزهای عید که هر کس به نوعی سعی میکنه شاد باشه، هستند کودکان بیماری که روی تخت بیمارستان‌ها در انتظار درمانند ولی مشکلات مالی والدینشون اجازه خنده دوباره رو از اونها گرفته.

حس مهر یه موسسه خیریه آنلاین هست که از طریق مددکاری بیمارستان‌ها، باقی مانده هزینه درمان این کودکان رو تامین میکنه. در انتهای این چالش شما باید به وب سایت حس مهر مراجعه کنید، پرونده یک کودک بیمار رو انتخاب کنید و هر مبلغی رو که دوست دارید هرچند ناچیز، برای درمان اون کودک هدیه کنید. باید بدونید صددرصد مبالغ اهدایی شما به درمان همون کودک اختصاص داده میشه و پس از تکمیل درمان و ترخیص، تمامی اسناد بیمارستانی و مبالغ پرداختی با حفظ محرمانگی برای شما ارسال میشه.

اینطوریه که میشه توی همین عید، خیلی ساده، حال خوب خودمون رو با کودکانی که به مهربونیمون نیاز دارند قسمت کنیم، تا لبخندی هم بر لب های کوچیک اون‌ها و خانواده‌های نگرانشون بیاد.

بعد از این که چالش رو تموم کردید با بیلبورد انتهای مسیر عکس بگیرید و عکساتونو با هشتگ #اثرگذار_باشیم @hessemehr منتشر کنید.

این چالش با همکاری تهران کلاب و حس مهر طراحی شده.

چالش 1401

تعریف چالش

عید نوروز توی فرهنگ ایرانی جایگاه ویژه‌ای داره چون نماد نو شدن، تحول و یه شروع جدیده. همه ما حداقل یه بار هم که شده توی عید سعی کردیم تا با برنامه‌ریزی یرای سال آینده، توی زندگیمون تحول ایجاد کنیم. حتما چندتا از هدفهامون رو روی کاغذ نوشتیم و حتی اگر به اونها عمل نکرده باشیم هم به مناسبت سال نو، سعی خودمون رو کردیم.
یکی از این تحول‌ها معمولا تغییر در سبک زندگی و یا به قولی لایف استایل هست که ورزش مهمترین بخش اونه.
از طرفی تعطیلات عید نوروز یه فضای خالی و به دور از همهمه است که بهمون اجازه میده تا کارهایی رو که هیچوقت براش وقت نذاشتیم رو توی این 14 روز انجام بدیم.

اینستاگرام تهران کلاب ما را در اینستاگرام دنبال کنید

ما یعنی تهران کلاب از سال 97 یه چالش طراحی کردیم، تا همراهانمون توی این 14 روز خودشون رو محک بزنن و هر سال یه مسافتی رو به اندازه عدد سال (مثلا 97 کیلومتر) رو تو این دو هفته، هرطور که دوست دارن، در هر زمان و مکانی که دلشون میخواد بدوند و نتیجش رو با ما و دیگران به اشتراک بذارن.
به این ترتیب انگیزه آدم‌ها برای تغییر و تحول رو دستمایه کردیم و با استفاده از فراغ بال ایام نوروز به این تغییر در سبک زندگی جامه عمل پوشوندیم.

پارسال تو اوج همه‌گیری کرونا، حال بد و بی انگیزگی و غم شیوع بیماری، تونستیم این انگیزه رو دوباره زنده کنیم.

 

1200 نفر، 13 روز عید رو دویدن تا بگن که چون میدویم زنده و پویا هستیم. از خیلی ها شنیدیم که میگفتن همین چالش مسیر زندگیشون رو عوض کرده و به یه راه جدید کشندتشون.

 

برای همین هم ما هرسال این کار رو تکرار میکنیم تا هرچه بیشتر حال آدمارو خوب کنیم.

و اما، این عید علاوه بر اینکه شروع سال جدیده یه اتفاق دیگه هم همراهشه و اونم آغاز سده جدید یا همون قرن جدید هست.
قرن 14 با تمام شیرینی‌ها و تلخی هاش، زیبایی‌ها و زشتی‌هاش داره تموم میشه و هرچی که بود برای همیشه پروندش بسته میشه. شاید ما نتونیم اتفاق‌های تلخ سال گذشته، 10سال گذشته و 100سال رفته رو عوض کنیم ولی میتونیم از اعماق وجودمون 100 سال بهتری رو برای خودمون، مردممون و سرزمینمون آرزو کنیم .به این امید امسال رو هم باهم خواهیم دوید، به امید صد سال بهتر یا به قولی “صد سال به سامان “
شاید این دویدن، بماند یادگاری از ما برای قرن جدید و مردمی با حال خوب که شاید در سالهای دور آینده با لبخند و رضایت از این قرن یاد کنند.

اول بگیم هدف اصلی ما توی چالش عید ایجاد انگیزه و شعف در آدم‌های عادی برای انجام یه تغییر بزرگ و البته کمی دشوار هست.

یعنی خواستم و تونستم انجامش بدم.

مثل دوسال قبل توی این حرکت گروه سامان همراهمون هست تا چالش برای همه اقشار جامعه در دسترس و ارزون باشه. ما تلاش کردیم بهترین کیفیت رو با حداقل قیمت براتون فراهم کنیم.

قوانین و نحوه اجرا

نکته ای که لازمه بدونیم اینکه این چالش یه فرق کوچولو با چالش سال های قبل داره و اون اینکه ما باید در قالب 350 تیم 4نفره (1400نفر) مسافت معین شده رو بدویم.

1- هر نفر هنگام ثبت نام گروهش رو مشخص میکنه یا انتخاب گروه رو به ما میسپره.

2- هر نفر قبل از شروع چالش، ریس پک شامل:

تیشرت

شوزبگ

و بعد از چالش،

مدال

گواهینامه دریافت میکند.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

چالش 1400

تعریف چالش:

چالش 1400 تهران کلاب یه شروع متفاوته که از 30 اسفند 1399 شروع میشه و تا 13 فروردین 1400، فرصت یک دویدن بی نظیر رو برای شما رقم میزنه.
شما می تونید بر اساس جدول ارائه شده، یکی از دو مسافت اعلامی رو انتخاب کرده و خودتون رو برای سفر نوروزی امسال، آماده کنید.
لطفا تمامی فیلدهای ثبت نام رو به دقت کامل کنید (خصوصا آدرس و کد پستی) تا در ارسال پک های چالش 1400 مشکلی ایجاد نشه.
قبل از ثبت نام در سایت، در اپلیکیشن استراوا ثبت نام کرده و عضو چالش 1400 تهران کلاب بشید چون موقع ثبت نام به آی دی (ID) استراواتون نیاز دارید.
(اگه با استراوا آشنایی ندارید می تونید از  این لینک  کمک بگیرید)
به صورت روزانه پیمایش خودتون رو در این اپلیکیشن ثبت کنید تا تیم ما هم امکان بررسی رو داشته باشه.

ثبت نام در کلاب استراوا چالش 1400 تهران کلاب 

پک چالش 1400: 
برای تمامی شرکت کننده ها؛ پک چالش، شامل موارد زیر، آماده و ارسال میشه:
1) تی شرت
2) نشان سینه (Badge)
3) گواهینامه (Certificate)
4) کارت تبریک سال نو

 

توضیحات چالش:

این چالش در طول 14 روز و در دو مسافت برگزار میشه، بنابراین باید بر اساس توانتون، در زمان ثبت نام یکی از مسافت ها رو انتخاب کنید و بر مبنای کیلومترهای اعلام شده در جداول مربوطه، روزانه مسافت معینی رو پیمایش کنید.

 

 

کمک به خیریه رعد از طریق تهران کلاب 

همراهان گرامی، همانند گذشته بخشی از ظرفیت ثبت نام چالش جهت کمک به خیریه در نظر گرفته شده تا علاوه بر گسترش سلامتی سهمی در کمک به همنوعانمون داشته باشیم. به همین منظور 30 پکیج شرکت درچالش با مبالغ (پانصدهزارتومان، هفتصد هزار تومان و یک ملیون تومان) جهت کمک، به دگرتوان ها اهدا میشه.
همچنین یک لوح سپاس از طرف خیریه رعد به نشانه یادبود به شما خیر عزیز تقدیم میشه.

توجه داشته باشید کلیه ثبت نام هایی که از طریق لینک کمک به خیریه رعد و با مبالغ ذکر شده انجام میشه، متعلق به خیریه خواهد بود.

 

ثبت اطلاعات دوندگان چالش 1400 تهران کلاب 

 

ممنون که تو این چالش همراهمون هستید، لطفا فرم زیر رو تکمیل کنید.

 

 

دریافت گواهینامه چالش 1400 تهران کلاب 

 

بعد از تموم شدن زمان چالش، بیب نامبرت رو اینجا وارد کن تا بتونی گواهینامه شرکت تو این چالش رو دانلود کنی!